Të gjitha lajmet

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 June, 2018 @15:51

Danimarka
Australia
Danimarka 1 : 1 Australia
Christian ERIKSEN 7' Mile JEDINAK (P) 38'

Cosmos Arena (Samara)
Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në Botërorin e Rusisë. Danimarka e Australia ndanë pikët, për të mbetur të dyja në lojë për kalim në fazën tjetër. Një gol mjaft i bukur i Christian Eriksen me të majtën ia dha epërsinë skandinëve, për të barazuar më pas Jedinak i australianëve nga pika e bardhë, njëjtë siç shënoi edhe ndaj Francës në duelin e parë të grupit ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Në pjesën e dytë më e rrezikshme u tregua Australia, mirëpo goli i fitores nuk erdhi as për njërën e as për skuadrën tjetër dhe takimi u mbyll me shifrat 1-1, rezultat ky që i mban të dyja përfaqësueset ende në lojë për kalim të grupit. Dueli i tjetër i Grupit C luhet sot me fillim nga ora 17:00 mes Francës dhe Perusë.

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 June, 2018 @13:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të Australisë. TABELAT AKTUALE dhe ORARI…

PREJ LIVERPOOLIT TE JUVENTUS

Emre Can ateron te kampioni

Foto: juventus/fb

21 June, 2018 @12:26

Mefsushori i Liverpoolit, Emre Can, ka ateruar sot në Torino, për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit të tij si…

MEDIA

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

Foto: @kosovanfooty

21 June, 2018 @11:19

Derisa logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) vazhdon të jetë ndër temat më të përfolura në…

PAS VIZITËS NËSTADIUM

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

Foto: @kosovanfooty

21 June, 2018 @10:56

Zyrtarët e UEFA-së që vizituan në ditët e kaluara stadiumin e Prishtinës, për të inspektuar rrjedhën e punimeve dhe të…

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

20 June, 2018 @21:58

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë të tyre në Botërorin Rusia 2018, duke e mposhtur Iranin…

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 June, 2018 @19:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe Spanjës. Spanja: De…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018