Të gjitha lajmet

MEDIA

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

Foto: @kosovanfooty

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

21 June, 2018 @11:19

Derisa logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) vazhdon të jetë ndër temat më të përfolura në sportin vendor këto ditë, njëri nga anëtarët e Komisionit përzgjedhës të pesë logove më të mira, Florent Mehmeti, ka qenë i vetmi që ka pranuar të flasë për media, shkruan Koha.net

Në një prononcim të tijin për Sportin në KTV, Mehmeti ka bërë të ditur se në çfarë logo kanë hasur, si ka shkuar procesi dhe gjëra tjera që vendosën për llogon, garë të cilën e fitoi Sali Musliu, piktor.

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga