Të gjitha lajmet

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 June, 2018 @19:00

Uruguaji
Arabia Saudite
Uruguaji 1 : 0 Arabia Saudite
Luis SUAREZ 23'

Rostov Arena (Rostov)
Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në 1/8 e finales është Uruguaji. Edhe pse me lojë më të dobët se që pritej, Uruguaji e mposhti 1-0 Arabinë Saudite, për ta eliminuar këtë të fundit nga ky kampionat botëror dhe për ta kualifikuar veten në fazën tjetër. Goli i ameriko-latinëve erdhi pas gabimit të portierit arab, ku më së miri në zonë u gjend Luis Suarez, i cili shënoi në paraqitjen e tij të 100-të me fanellën e Uruguajit. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Kështu, në xhiron e fundit në Grupin A, Rusia dhe Uruguaji do të luftojnë mes vete për vendin e parë të grupit, ndërsa falë golaverazhit, Rusisë i konvenon edhe barazimi për ta mbyllur fazën grupore në vendin e parë.

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 June, 2018 @16:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror, ndërsa përballë ka Arabinë Saudite që u mposht…

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 June, 2018 @16:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes, kur Cristiano Ronaldo u fut me kokë brenda…

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 June, 2018 @12:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të ndeshjes së parë të ditës në Botëror. Kampioni Evropian, Portugalia…

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 June, 2018 @12:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të kualifikimeve për Europa Ligë. Në rast se bardhekaltërit kalojnë pengesën…

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 June, 2018 @10:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve. Kësaj radhe në vendin ku futbolli është po…

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 June, 2018 @8:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën tjetër Liria thuajse ka mbetur vetëm me lojtarë të ri…

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 June, 2018 @22:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen ditore. DORA E CARLOSIT VAR-i vazhdon të mahnit! Ani…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018