Të gjitha lajmet

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

20 June, 2018 @16:07

Portugalia
Maroko
Portugalia 1 : 0 Maroko
Cristiano Ronaldo 4'

Stadiumi Luzhniki, Moskë
Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes, kur Cristiano Ronaldo u fut me kokë brenda mbrojtjes marokene, për të goditur topin e krosuar nga korneri prej Joao Moutinhos, për epilogun përfundimtar të ndeshjes. Cristiano Ronaldo Goli i shënuar në minutën e katërt, doli të jetë përcaktues për rezultatin përfundimtar, ndërsa tentimet e shumta të Marokut, që u mposht edhe në ndeshjen e parë nga Irani, nuk dhanë realizim dhe kështu ekipi i Herve Renardit bëhet ekipi i parë zyrtarisht i eliminuar nga Botërori Rusia 2018. TABELA dhe ORARI Portugalia tash ka 4 pikë nga 2 ndeshje, ndërsa dueli i radhës i tyre do të jetë ndaj Iranit, që aktualisht ka 3 pikë dhe luan sot ndaj Spanjës. Portugal vs Morocco

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 June, 2018 @12:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të ndeshjes së parë të ditës në Botëror. Kampioni Evropian, Portugalia…

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 June, 2018 @12:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të kualifikimeve për Europa Ligë. Në rast se bardhekaltërit kalojnë pengesën…

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 June, 2018 @10:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve. Kësaj radhe në vendin ku futbolli është po…

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 June, 2018 @8:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën tjetër Liria thuajse ka mbetur vetëm me lojtarë të ri…

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 June, 2018 @22:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen ditore. DORA E CARLOSIT VAR-i vazhdon të mahnit! Ani…

ISSA DIOP

Rekord transfer nga West Ham United

Foto: whufc.com

19 June, 2018 @21:45

Skuadra londineze, West Ham United, ka thyer rekordin e ekipit në transferim të një lojtari, duke i paguar 25 milionë…

GRUPI A: RUSIA-EGJIPTI

Rusia përpara, Egjipti ‘eliminohet’

Foto: FIFA/squawka/fb

19 June, 2018 @21:38

Me një fitore bindëse ndaj Egjiptit, organizatori i Botërorit, Rusia, është shumë afët që të sigurojë për herë të parë…

NEW GUNNER

Zyrtare: Leno i Arsenalit

Foto: arsenal.com

19 June, 2018 @21:31

Me një njoftim në faqen zyrtare të klubit, Arsenal ka bërë të ditur se Bernd Leno është portieri i ri…

GRUPI H: POLONIA - SENEGALI

Senegali nis me fitore

Foto: FIFA/squawka

19 June, 2018 @18:50

Senegali ka nisur me fitore kampanjën në Rusia 2018, duke e mposhtur Poloninë 2-1. Afrikanët avancuan në pjesë të parë…

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Foto: premierleague.com

19 June, 2018 @18:41

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e tretë të Grupit A dhe të dytën për Rusinë e Egjiptin në grup.…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018