Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI H: POLONIA - SENEGALI

Senegali nis me fitore

Foto: FIFA/squawka

Senegali nis me fitore


19 June, 2018 @18:50

Senegali ka nisur me fitore kampanjën në Rusia 2018, duke e mposhtur Poloninë 2-1. Afrikanët avancuan në pjesë të parë të ndeshjes përmes një devijimi të Thiago Cionek, ndërsa në pjesë të dytë M’baye Niang shënoi për 2-0.

TABELA dhe ORARI

Edhe pse polakët u hodhën në sulm në 30 minutat e fundit, nuk kishte se kishin ndonjë rast konkret, përveç golit të shënuar që erdhi më shumë falë tollovisë në mbrojtjen senegaleze.

Poland vs Senegal

Senegali me pikë dhe golaverazh të njejtë, kryeson Grupin H bashkë me Japoninë, që më heret sot mposhti Kolumbinë.

Poland vs Senegal


BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Russia 2018/International/Analiza

Gaucho da Copa

20/06/18 @ 10:00

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Russia 2018/International

Formacionet: Rusia-Egjipti

19/06/18 @ 18:41

PROBLEME TE BRAZILI

Neymar s’mund të stërvitet

Russia 2018/International

Neymar s’mund të stërvitet

19/06/18 @ 18:07

BERND LENO

Arsenal arrin marrëveshje për portierin e ri

Premier League/Bundesliga/Transfere

Arsenal arrin marrëveshje për portierin e ri

19/06/18 @ 17:59

11-SHET: POLONIA-SENEGALI

Formacionet: Polonia-Senegali

Russia 2018/International

Formacionet: Polonia-Senegali

19/06/18 @ 16:10

GRUPI H: KOLUMBIA - JAPONIA

Fitore historike e futbollit aziatik!

Russia 2018

Fitore historike e futbollit aziatik!

19/06/18 @ 15:52

11-SHET: KOLUMBIA-JAPONIA

Kolumbia-Japonia, 11-shet startuese

Russia 2018/International

Kolumbia-Japonia, 11-shet startuese

19/06/18 @ 13:14

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

19/06/18 @ 12:59

POLONIA

Të ‘70tat

Russia 2018/International/Analiza

Të ‘70tat

19/06/18 @ 12:45

JAPONIA

Kthimi i samurajëve

Russia 2018/Analiza

Kthimi i samurajëve

19/06/18 @ 12:33

AFRIKA JUGORE 2010

Viti i Del Bosques

Russia 2018/International/Analiza

Viti i Del Bosques

19/06/18 @ 11:18

DITARI RUS (5)

Uragani

Russia 2018/International/Analiza

Uragani

18/06/18 @ 22:09

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Russia 2018/International

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

18/06/18 @ 21:35

WOLVES

Patricio transferohet në Premier League

Premier League/International/Transfere

Patricio transferohet në Premier League

18/06/18 @ 19:07

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

Russia 2018

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18/06/18 @ 19:04

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018