Të gjitha lajmet

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Fotot: FIFA/fb

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

18 June, 2018 @21:35

Tunizia
Anglia
Tunizia 1 : 2 Anglia
F. Sassi (P) 35' 11', 90'+1 H. Kane

Volgograd Arena, Volgograd.
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë
Një Angli premtuese kësaj radhe në Botëror. Si me lojë, ashtu edhe me shpejtësi në te, Anglia duket se do të jetë shumë më serioze sesa disa gjenerata të mëparshme. Harry Kane, ka shënuar në minutën e fundit të ndeshjes për t'ia dhënë fitoren Anglisë, pasi që epërsinë nga goli i tij në pjesë të parë, e kishte barazuar Ferjani Sassi nga penalltia. ORARI dhe TABELA Tre ndërrime i bëri Gareth Southgate në 20 minutat e fundit të ndeshjes, dhe të tre me aftësi ofanzive, ku futi në lojë Rashfordin, Loftus-Cheekun dhe Dierin. Në fund, Tunizia mbeti pa pikë, derisa Anglia bashkë me Belgjikën tashmë udhëheqin Grupin E të Botërorit. Tunisia England

WOLVES

Patricio transferohet në Premier League

18 June, 2018 @19:07

Një nga skuadrat e sapo promovuar në Premier League, Wolverhapton Wanderers, sot ka zyrtarizuar një transferim mjaft premtues. Rui Patricio,…

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 June, 2018 @19:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para ndeshjes. TUNIZIA: Hassen, Bronn, Ben Youssef, Meriah, Maaloul, Skhiri,…

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

18 June, 2018 @18:54

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! 'Djajtë e Kuq' sot shënuan fitore 3-0 ndaj Panamasë, për të…

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 June, 2018 @17:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që Kroacia po e luante ndaj Nigerisë dy ditë…

MAQEDONI

Zyrtarizohen dy largime nga Shkëndija

18 June, 2018 @17:33

Përmes një lajmi të botuar në faqen zyrtare, klubi i Shkëndijës nga Tetova ka njoftuar publikun që Ferhan Hasani dhe…

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 June, 2018 @15:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe Panamasë. Belgjika: Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, Witsel, De…

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 June, 2018 @15:51

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në ndeshjen e sotme sistemi VAR doli të ishte vendimtar…

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 June, 2018 @14:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një kohë të gjatë, mirëpo është vetë lojtari ai që 'i…

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 June, 2018 @14:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar…

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 June, 2018 @14:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur marrëveshje edhe me 5 lojtarë të ndryshëm. Shend Kelmendi, Albion Osmani,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018