Të gjitha lajmet

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

Hazard drejt largimit?

18 June, 2018 @14:43

Eden Hazard drejt Spanjës?

Këto spekulime kanë filluar që një kohë të gjatë, mirëpo është vetë lojtari ai që ‘i shton’ zërat në lidhje me një transferim të tillë.

I pyetur për këtë gjë, Hazard deklaroi:

“Real Madridi mund të më interesojë mua. Nëse ata më duan, e dijnë se çfarë duhet të bëjnë.

Momentalisht jam lojtar i Chelseat, por momentalisht po pres se çfarë do të ndodhë me trajnerin. Më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë me skuadrën.

Nëse qëndroj, do ta bëj nëse skuadra do të jetë më e mirë sesa në sezonin që e lamë pas. Nuk do të qëndroj nëse jemi më të dobët se që ishim.” - përcjell Goal.com.

Përveç deklaratës që shton zërat për largimin e tij drejt Madridit, edhe babai i lojtarit, Thierry Hazard, e ka pranuar publikisht që Eden nuk e ka pranuar vazhdimin e kontratës me skuadrën londineze.MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 June, 2018 @14:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar…

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 June, 2018 @14:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur marrëveshje edhe me 5 lojtarë të ndryshëm. Shend Kelmendi, Albion Osmani,…

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 June, 2018 @13:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm në një lojtarë për të hutuar skautët e ekipeve tjera?! A…

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 June, 2018 @11:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e kombëtares dhe lojën e Argjentinës në përballjen e parë të Botërorit, ku…

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 June, 2018 @12:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë Jugore. Ndeshja do të luhet në ora 14:00. ORARI dhe…

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 June, 2018 @22:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për shumëkë. Mirëpo, gazetarët e caktuar kanë vërejtur se selektori i Koresë,…

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 June, 2018 @22:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e vërtetë të Mic Sokolit. Mund ta quajnë gojëdhënë të ekzagjeruar,…

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

17 June, 2018 @21:56

Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit, brazilianët nuk arritën të shënojnë dhe në fund, Zvicra mori…

STATISTIKA

Liverpooli më i mirë, ndër vite

10 December, 2018 @14:20

Liverpool pas 16 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, është në vend të parë të klasifikimit për herë të parë…

JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Foto: Liverpoolfc.com

10 December, 2018 @11:13

Mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez, ka nënshkruar kontratë të re me ekipin e tij, zyrtarisht ka bërë të ditur Liverpool…

PEP GUARDIOLA

Kemi qenë fantastik

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @22:04

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk ka pasur asnjë fjalë jo të mirë për lojtarët e tij pas humbjes…

MAURIZIO SARRI

S’kemi motivim, kur kemi, jemi më të fortit

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @21:57

Trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Manchester Cityt ka thënë se ekipit të…

CHELSEA - MANCHESTER CITY

Chelsea fiton derbin, Liverpool flen në krye

Foto: premierleague.com

8 December, 2018 @20:40

Humbja e parë e Manchester Cityt këtë stinor ka ardhur nga Chelsea dhe kjo ka mjaftuar që ekipi i Pep…

Të gjitha lajmet nga Premier League