Të gjitha lajmet

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

18 June, 2018 @14:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar këtë fitore ndaj Gjermanisë. Krejt puna, sipas Osorios, ka qenë të ndërrohet mentaliteti i lojtarëve, ashtu që ata të dalin në fushë për të luajtur futbollin që e duan, e jo frika nga humbja. "Kemi nisur të bëjmë planin para gjashtë muajve. Kemi ndërruar disa gjëra në ndërkohë për shkak të lëndimeve të lojtarëve, por bazike ka qenë përdorimi i lojtarëve të shpejt në krahë," ka treguar fillimisht selektori i Meksikës. TABELA dhe ORARI I NDESHJEVE "Vendosëm që golashënuesi Hirving Lozano të luajë shpesh në krah, pasi që është lojtari më i shpejtë i ekipit. Dolëm në sulme të shpejta, kemi punuar në rastet që ne të shënojmë së pari dhe këtë e arritëm," ka bërë të ditur kolumbiani 57 vjeç që është në krye të Meksikës. Meksika, me fitore ndaj Gjermanisë ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit në TOP 16 të Kampionatit Botëror. Në duelin e radhës ata do të ndeshen ndaj Koresë Jugore dhe me një fitore do të mund të sigurojnë kualifikimin tutje.

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 June, 2018 @13:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm në një lojtarë për të hutuar skautët e ekipeve tjera?! A…

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 June, 2018 @12:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë Jugore. Ndeshja do të luhet në ora 14:00. ORARI dhe…

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 June, 2018 @11:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e kombëtares dhe lojën e Argjentinës në përballjen e parë të Botërorit, ku…

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 June, 2018 @22:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për shumëkë. Mirëpo, gazetarët e caktuar kanë vërejtur se selektori i Koresë,…

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 June, 2018 @22:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e vërtetë të Mic Sokolit. Mund ta quajnë gojëdhënë të ekzagjeruar,…

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

17 June, 2018 @21:56

Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit, brazilianët nuk arritën të shënojnë dhe në fund, Zvicra mori…

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 June, 2018 @19:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës. ORARI DHE TABELA AKTUALE / RUSIA 2018 a

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të Botërorit Rusia 2018. …

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar Kolarov, i ka dhënë Serbisë fitoren ndaj KostaRikës në…

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 June, 2018 @18:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral në luftëra eventuale, një neutralitet i garantuar nga fuqitë e…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018