Të gjitha lajmet

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

Zvicra ndal Brazilin

17 June, 2018 @21:56

Brazili
Zvicra
Brazili 1 : 1 Zvicra
Philippe Coutinho 20' 50' S. Zuber

Rostov Arena, Rostov na Donu
Zvicra ndal Brazilin
Zvicra ndal Brazilin
Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit, brazilianët nuk arritën të shënojnë dhe në fund, Zvicra mori një pikë shumë të rëndësishme në përballjen e parë të grupit, ndaj favoritit kryesor të Botërorit. Switzerland Epërsia e arritur me golin e Philippe Coutinhos u shua në pjesë të dytë, kur Xherdan Shaqiri me një korner preciz gjeti Zuberin në mes të portës kundërshtare, që shënoi për 1-1. TABELA dhe ORARI Më pas, vetëm Brazili mbante topin, derisa Zvicra tentoi me Xherdan Shaqirin këmbëshpejtë për kundërsulme - por goli nuk erdhi dhe në fund, nga një pikë për të dyja vendet. Firmino Brazil Zvicra

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 June, 2018 @19:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës. ORARI DHE TABELA AKTUALE / RUSIA 2018 a

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të Botërorit Rusia 2018. …

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar Kolarov, i ka dhënë Serbisë fitoren ndaj KostaRikës në…

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 June, 2018 @18:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral në luftëra eventuale, një neutralitet i garantuar nga fuqitë e…

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 June, 2018 @17:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e Botës të vitit 2002, duke u bërë golashënuesi më i…

BRAZILI

Për të gjashtin

17 June, 2018 @17:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket të jetë zhgënjim. 5 Pjesëmarrësit e të gjitha edicioneve të…

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 June, 2018 @13:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës së 1998. Ndër mesfushat më të mira në botë,…

SERBIA

Histori e dështimeve

17 June, 2018 @13:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash... ‘HISTORIA’ Si shkaktare kryesore e trazirave në njërin nga regjionet…

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 June, 2018 @12:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen në ndeshjen e parë të Grupit E,…

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 June, 2018 @12:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e kësaj gjenerate dhe çka pritet nga ata? KAMELEONI…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018