Të gjitha lajmet

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

17 June, 2018 @18:55

Gjermania
Meksika
Gjermania 0 : 1 Meksika
35' H. Lozano

Luzhniki, Moskë
Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të Botërorit Rusia 2018. Thomas Muller Meksikoja ka befasuar Gjermaninë, me fitore minimale, të arritur përmes golit të Rodrigo Lozanos në pjesën e parë të ndeshjes. ORARI dhe TABELA Në pjesë të dytë, Gjermania me tërë fuqinë ra mbi portën meksikane, por porta e Guillermo Ochoas nuk u prek përgjatë gjithë ndeshjes. Germany Fitorja e madhe e Meksikës i bën ata të shkojnë në festë të papritur, derisa Gjermania kampione duhet të merr me seriozitet ndeshjet tjera, për të dalë nga grupi. Germany vs Mexico

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 June, 2018 @18:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar Kolarov, i ka dhënë Serbisë fitoren ndaj KostaRikës në…

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 June, 2018 @18:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral në luftëra eventuale, një neutralitet i garantuar nga fuqitë e…

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 June, 2018 @17:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e Botës të vitit 2002, duke u bërë golashënuesi më i…

BRAZILI

Për të gjashtin

17 June, 2018 @17:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket të jetë zhgënjim. 5 Pjesëmarrësit e të gjitha edicioneve të…

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 June, 2018 @13:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës së 1998. Ndër mesfushat më të mira në botë,…

SERBIA

Histori e dështimeve

17 June, 2018 @13:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash... ‘HISTORIA’ Si shkaktare kryesore e trazirave në njërin nga regjionet…

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 June, 2018 @12:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen në ndeshjen e parë të Grupit E,…

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 June, 2018 @12:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e kësaj gjenerate dhe çka pritet nga ata? KAMELEONI…

SPANJA

Dominuesit spanjoll dhe Vendimi

17 June, 2018 @12:34

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Herën e parë, në vitin 1950 përfundonte e katërta,…

CHRITIAN ERIKSEN

Loja e mirë, s’ta fiton ndeshjen

Foto & Stats: fifa.com

17 June, 2018 @12:08

Mesfushori dhe lojtari më i mirë danez në Botëror, Christian Eriksen, pas fitores së vendit të tij ndaj Perusë dje,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018