Të gjitha lajmet

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

Kolarov vendos, Serbia fiton

17 June, 2018 @18:13

Kosta Rika
Serbia
Kosta Rika 0 : 1 Serbia
56' A. Kolarov

Samara Arena, Samara.
Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar Kolarov, i ka dhënë Serbisë fitoren ndaj KostaRikës në ndeshjen e parë të Grupit E të Botërorit Rusia 2018. Serbia celebration Kolarov ka shënuar nga afro 30 metra, kur çoi topin mbi murin e KostaRikës dhe tundi portën kundërshtare në fillim të pjesës së dytë. ORARI dhe TABELA KostaRika sporadikisht tentoi të bëj diçka më shumë ndaj Serbisë, por goli nuk erdhi. Costa Rica vs Serbia Mladen Krstajic, selektor i Serbisë, kështu nis Botërorin me fitore, ndërsa vetë serbët janë ekipi më së poshti i ranguar nga evropianët pjesëmarrës në Botëror, e tash me gjasa të mira për të shkuar tutje. Costa Rica vs Serbia

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 June, 2018 @17:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e Botës të vitit 2002, duke u bërë golashënuesi më i…

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 June, 2018 @13:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës së 1998. Ndër mesfushat më të mira në botë,…

SERBIA

Histori e dështimeve

17 June, 2018 @13:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash... ‘HISTORIA’ Si shkaktare kryesore e trazirave në njërin nga regjionet…

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 June, 2018 @12:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen në ndeshjen e parë të Grupit E,…

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 June, 2018 @12:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e kësaj gjenerate dhe çka pritet nga ata? KAMELEONI…

SPANJA

Dominuesit spanjoll dhe Vendimi

17 June, 2018 @12:34

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Herën e parë, në vitin 1950 përfundonte e katërta,…

CHRITIAN ERIKSEN

Loja e mirë, s’ta fiton ndeshjen

Foto & Stats: fifa.com

17 June, 2018 @12:08

Mesfushori dhe lojtari më i mirë danez në Botëror, Christian Eriksen, pas fitores së vendit të tij ndaj Perusë dje,…

ANTOINE GRIEZMANN

7-shja e parë franceze që shënon!!!

Foto & Stats/ FIFA

17 June, 2018 @11:40

Me golin e shënuar dje nga penalltia në përballje ndaj Australisë, Antoine Griezmann, besoni apo jo, është bërë futbollisti i…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018