Të gjitha lajmet

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

Start i fuqishëm i Belgjikës

18 June, 2018 @18:54

Belgjika
Panama
Belgjika 3 : 0 Panama
Dries MERTENS 47', Romelu LUKAKU 69' 75'

Fisht Stadium
Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! 'Djajtë e Kuq' sot shënuan fitore 3-0 ndaj Panamasë, për të treguar që janë një përfaqësuese për t'u shikuar me vëmendje sivjet. Pjesa e parë u mbyll 0-0 përkundër dominimit belg, ndërsa epërsia e belgëve erdhi me të filluar pjesa e dytë. Ishte Mertens ai që shënoi një supergol dhe ia dha epërsinë shtetit të tij. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Më pas, ishte Romelu Lukaku, golashënuesi më i mirë në histori të Belgjikës, që shënoi 2 herë dhe e vendosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes, 3-0. Kjo fitore bën që Belgjika të jetë në krye të Grupit G, ndërsa ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet sonte mes Tunizisë dhe Anglisë.

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 June, 2018 @17:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që Kroacia po e luante ndaj Nigerisë dy ditë…

MAQEDONI

Zyrtarizohen dy largime nga Shkëndija

18 June, 2018 @17:33

Përmes një lajmi të botuar në faqen zyrtare, klubi i Shkëndijës nga Tetova ka njoftuar publikun që Ferhan Hasani dhe…

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 June, 2018 @15:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe Panamasë. Belgjika: Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, Witsel, De…

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 June, 2018 @15:51

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në ndeshjen e sotme sistemi VAR doli të ishte vendimtar…

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 June, 2018 @14:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një kohë të gjatë, mirëpo është vetë lojtari ai që 'i…

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 June, 2018 @14:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018