Të gjitha lajmet

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 June, 2018 @15:51

Suedia
Korea Jugore
Suedia 1 : 0 Korea Jugore
Andreas GRANQVIST (P) 65'

Nizhny Novgorod Stadium
Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në ndeshjen e sotme sistemi VAR doli të ishte vendimtar në epilogun final mes dy skuadrave. Suedia e mposhti me rezultat minimal 1-0 Korenë Jugore, në një duel që u vendos nga penalltia e shënuar nga Andreas Granqvist në minutën e 65'. Kjo penallti fillimisht nuk u akordua nga gjyqtari kryesor, i cili injoroi kërkeseat e skandinavëve për penallti, mirëpo VAR-i reagoi, duke i bërë të ditur gjyqtarit kryesor se penalltia duhej akorduar, e më pas kjo 'ndihmë' bëri që Suedia ta gjejë epërsinë dhe të arkëtojë 3 pikë. Sa i përket koreanëve, ata nuk e patën as edhe një goditje në portë, edhe pse disa herë tentuan të rrezikojnë përmes kundërsulmeve. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Në ndeshjen tjetër të Grupit F, Meksika e mposhti dje Gjermaninë 0-1, duke bërë që kreu momentalisht të ndahet mes saj dhe Suedisë.

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 June, 2018 @14:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një kohë të gjatë, mirëpo është vetë lojtari ai që 'i…

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 June, 2018 @14:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar…

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 June, 2018 @14:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur marrëveshje edhe me 5 lojtarë të ndryshëm. Shend Kelmendi, Albion Osmani,…

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 June, 2018 @13:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm në një lojtarë për të hutuar skautët e ekipeve tjera?! A…

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 June, 2018 @12:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë Jugore. Ndeshja do të luhet në ora 14:00. ORARI dhe…

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 June, 2018 @11:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e kombëtares dhe lojën e Argjentinës në përballjen e parë të Botërorit, ku…

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 June, 2018 @22:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për shumëkë. Mirëpo, gazetarët e caktuar kanë vërejtur se selektori i Koresë,…

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 June, 2018 @22:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e vërtetë të Mic Sokolit. Mund ta quajnë gojëdhënë të ekzagjeruar,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018