Të gjitha lajmet

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

21 June, 2018 @18:51

Franca
Peru
Franca 1 : 0 Peru
Kylian MBAPPE 34'

Ekaterinburg Arena
Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34' të ndeshjes ishte i mjaftueshëm që Franca ta fitojë edhe ndeshjen e dytë të Botërorit të Rusisë, për ta siguruar kështu plasmanin në 1/8 e finales. Nënkampioni i Evropës nuk zhvilloi paraqitje për t'u lavdëruar shumë, mirëpo një gol i mjaftoi dhe kualifikimi u sigurua. Në anën tjetër, edhe përfaqësuesja e Perusë pati rastet e saj, përfshirë edhe një goditje të shtyllës, mirëpo me dy humbje pas dy ndeshjeve, Peru tashmë e ka siguruar edhe matematikisht eliminimin nga faza grupore e Botërorit. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Në xhiron e fundit në Grupin C, Franca dhe Danimarka luajnë mes vete, kurse Australia, e cila ende mbetet në lojë, luan ndaj Perusë.

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 June, 2018 @16:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili nuk kishte mundur të stërvitej në ditët e fundit…

FLORENT SEJDIU

Sulmuesi i radhës, Sejdiu te Vëllaznimi

21 June, 2018 @16:07

Vëllaznimi pas zyrtarizimit të brazilianit që luan në pozitën e sulmuesit qendror, ka bërë të ditur se ka arritur…

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 June, 2018 @16:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka planifikuar grumbullimin e radhës të reprezentacionit të të rinjve të Kosovës…

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 June, 2018 @15:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Francës dhe Perusë, të cilat mes vete ndeshen në kuadër të…

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 June, 2018 @15:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në Botërorin e Rusisë. Danimarka e Australia ndanë pikët,…

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 June, 2018 @15:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të Kampionëve. Ekipi nga Gjilani sot ka postuar fotografinë me…

DHONATAN SANTOS DA HORA

Vëllaznimi zyrtarizon brazilianin

Foto: KFVëllaznimi/fb

21 June, 2018 @15:36

Braziliani nga ekipi maltez, Qrendi, Dhonatan Santos da Hora, është sulmuesi i ri i Vëllaznimit të Gjakovës edhe zyrtarisht. Ekipi…

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 June, 2018 @13:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të Australisë. TABELAT AKTUALE dhe ORARI…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018