Të gjitha lajmet

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 June, 2018 @15:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës, për ta arritur kështu kuotën e 4 pikëve në Grupin E.

Siç edhe pritej, Brazili ishte skuadër shumë më e mirë sa i përket rasteve të krijuara, mirëpo faza ofansive e 5 herë kampionit të Botës shpërdori pafund raste, e kjo bëri që goli i epërsisë për Brazilin të mos vinte deri në minutën e parë të kohës shtesë, moment në të cilin Coutinho shënoi dhe festa braziliane shpërtheu. Më pas, me Kosta Rikën pa motiv për lojë, Brazili e gjeti edhe golin e dytë përmes brazilianit Neymar dhe e mbylli takimin me fitore 2-0.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Në anën tjetër, Kosta Rika tashmë ka 2 humbje nga 2 ndeshjet e para dhe e siguron eliminimin nga gara, derisa dueli tjetër i grupit luhet sonte me fillim nga ora 20:00 mes Zvicrës dhe Serbisë.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018