Të gjitha lajmet

GJERMANIA - SUEDIA

Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

Foto: Squawka/twitter

Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

23 June, 2018 @21:55

Gjermania
Suedia
Gjermania 2 : 1 Suedia
M. Reus 48', T. Kroos 90'+5 32' O. Toivonen

Olimpiyskiy Stadion Fisht, Sochi.
Tipike gjermane, kampioni mban shpresën
Tipike gjermane, kampioni mban shpresën
Sekondat e fundit të ndeshjes dhe gjuajtjen e lirë nga këndi e vdekur e shuton Toni Kroos. Topi përfundon në rrjetë dhe Gjermania është gjallë! Kampioni aktual i Botës ka shënuar fitoren e parë, të mundimshme, në Botërorin Rusia 2018 për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në TOP 16. Toivonen Suedia pati paraqitje taktikisht të logjikshme dhe kjo iu shpërblye me gol. Avancuan me golin e Ola Toivonenit në pjesë të parë. Patën edhe disa raste nga kundërsulmet, veçanërisht Marcus Berg. S'shënuan më. TABELA dhe ORARI Marco Reus barazoi në fillim të pjesës së dytë në 1-1, ndërsa prej minutës së 82-të gjermanët në fushë ishin me një lojtar më pak, pasi që Jerome Boateng morri kartonin e dytë të verdhë dhe doli nga loja. Toni Kroos E krejt në fund, Toni Kroos fuqishëm nga këndi i vdekur - me goditje precize çon në delir adhuruesit dhe tërë vendin e tij. Gjermania fiton 2-1 dhe merr tre pikët e para, duke shpresuar në kualifikim tutje, ndërsa në duelin e fundit luan me Korenë Jugore, të eliminuar tashmë. Germany vs Sweden Germany

11-SHET

Formacionet: Gjermani - Suedia

23 June, 2018 @19:08

Janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë dhe të Suedisë.

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 June, 2018 @18:27

Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë Jugore Meksika ka zhvilluar një super paraqitje, duke mbledhur…

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 June, 2018 @17:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të epërsisë së thellë që Belgjika e kishte, mirëpo duket…

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 June, 2018 @17:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen për Brazilin. Anësori Douglas Costa ka pësuar…

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 June, 2018 @16:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës në Botëror. KOREA JUGORE: H W Jo, Y Lee, M…

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

23 June, 2018 @15:56

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës 3-0, Belgjika ka vazhduar me ritëm të njejtë edhe…

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 June, 2018 @15:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur të garohet. Unë nuk kam asnjë dyshim se 20…

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 June, 2018 @12:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të Tunizisë, afro 1 orë para ndeshjes.

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 June, 2018 @22:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka pritet tash e tutje... NEYMAR JR Ndeshja më e dobët…

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 June, 2018 @22:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për dyshen shqiptare Xhaka e Shaqiri. Në ballinën e gazetës…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018