Të gjitha lajmet

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 June, 2018 @17:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit A.

Ishte Uruguaji ai që arriti ta mposhtë Rusinë sot, për ta mbyllur kështu Grupin A në vendin e parë.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Suarez shënoi nga gjuajtja e lirë për 1-0, ndërsa epërsia e ameriko-latinëve u dyfishua nga autogoli i Cheryshevit të rusëve. Pak para se të mbyllej ndeshja, për 3-0 shënoi Edinson Cavani dhe ndeshja u mbyll me këtë rezultat.

Kështu, Uruguaji në 1/8 e finales luan me vendin e dytë të Grupit B, derisa Rusia luan me vendin e parë të po të njëjtit grup.

a

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018