Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURQIA - HOLANDA

Fitore historike e Turqisë ndaj Holandës

Fitore historike e Turqisë ndaj Holandës


24 March, 2021 @20:21

Skuadra e Turqisë i nisi kualifikimet për Botërorin 2022 në mënyrën më të mirë.

Turqia e mposhti Holandën me rezultat 4-2.

Burak Yilmaz shënoi golin e parë në minutën e 15’, derisa në minutën e 34’ dyfishoi epërsinë nga penalltia.

Me të filluar pjesa e dytë, Hakan Calhanoglu e trefishoi epërsinë me një gol nga distanca.

Holanda me 2 gola të shpejt të Davy Klaassen 75’ dhe Luuk de Jong 76’ e ngushtoi epërsinë, por Burak Yilmaz e kompletoi hat-trickun me një super gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 81’.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Memphis Depay dështoi nga penalltia, të cilën e priti portieri Ugurcan Cakir.

Kombëtarja e Turqisë, për herë të parë në historinë e saj ka shënuar 4 gola në një ndeshje ndaj Holandës.

TABELA AKTUAL e KUALIFIKIMEVE

Turqia ndeshjen e dytë do ta luajë me Norvegjinë më 27 mars, kurse më 30 mars e pret Letoninë. Holanda më 27 mars përballet me Letoninë, derisa më 30 mars me Gjibraltarin.


ARDHJA E RE

Reja tregon nëse Bajrami do të luajë nesër për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja tregon nëse Bajrami do të luajë nesër për Shqipërinë

24/03/21 @ 20:13

PARA NDESHJES

Kjo është fanella me të cilën do të luhet sonte

Përfaqësuesja

Kjo është fanella me të cilën do të luhet sonte

24/03/21 @ 19:47

DRENICA

Sami Sermaxhaj në stërvitjen e parë me Drenicën

FFK Superliga

Sami Sermaxhaj në stërvitjen e parë me Drenicën

24/03/21 @ 19:28

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Lituania

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Lituania

24/03/21 @ 19:25

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror