Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS

Flamurtari kualifikohet pas vazhdimeve

Flamurtari kualifikohet pas vazhdimeve


16 December, 2020 @16:08

Flamurtari që në stinorin e kaluar ra nga Superliga dhe tash nga Liga e Parë B po tenton rikthimin e shpejtë në elitë, ka arritur të shënojë fitore në kuadër të 1/16 së Kupës së Kosovës duke e mposhtur Drenasin.

SKEMA e KUPËS

90-minuta lojë nuk kanë mjaftuar për ta përcaktuar fituesin e këtij çifti në Kupë, derisa pas barazimit 1-1 përgjatë kohës së rregullt skuadra e Flamurtarit ka vendosur fatin e takimit pas vazhdimeve, duke e mposhtur ekipin nga kategoria ku garon, por Liga A, 2-1.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë