Të gjitha lajmet

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në kuadër të Kupës së Hungarisë, ia vulosi kualifikimin e skuadrës së tij.

Ndeshja përfundoi me rezultat 0-3 në favor të DVKT kundër skuadrës Dabas, derisa goli i dytë erdhi nga Hasani në minutën e 34’.

Skuadra e Florent Hasanit me këtë fitore kualifikohet në të tetën e finales së Kupës së Hungarisë.

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

TURQI

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 October, 2019 @14:29

Pas transferimit të Vedat Muriqit, duket se Fenerbahçe është e interesuar edhe për një tjetër futbollist të Kosovës. Bëhet fjalë…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

18 October, 2019 @21:45

Paneli i urgjencës së UEFA-së, pas një mbledhjeje ka vendosur për ndeshjet që do t’i zhvillojnë skuadrat nga Kosova dhe…

Të gjitha lajmet nga International