Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Francë-Hungari, formacionet e mundshme

Foto: IDENPENDENT Official.

Francë-Hungari, formacionet e mundshme


19 June, 2021 @12:20

Franca do të përballet me HungarinëBudapest për ndeshjen e tyre në Grupin F në Euro-2020, e cila starton në ora 15:00, ku ndeshja luhet në “Puskas Arena”, Budapest.

Një autogol i Mats Hummels siguroi që Franca të fillonte turneun e tyre në një fillim të mirë me fitore ndaj Gjermanisë.

Në ndeshjen e tyre hapëse, Hungaria u mposht me rezultat 3-0 nga Portugalia me Cristiano Ronaldon që shënoi dy herë pasi Raphael Guerreiro hapi lojën me golin e tij fillimisht.

Formacionet e mundshme:

Francë: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Pogba, Kante, Rabiot, Griezmann, Mbappe, Benzema

Hungari: Gulasci, Botka, Orban, At. Szalai, Lovrencsics, Schafer, Kleinheiser, Nagy, Fiola, Sallai, Ad. Szalai


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani