Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAQEDONIA V 0-4 GJERMANIA

Gjermania - e para që siguron “Katar 2022”

Gjermania - e para që siguron “Katar 2022”


11 October, 2021 @22:37

Nga Evropa, skuadra e parë që ka siguruar pjesëmarrjen në “Katar 2022” është Gjermania. Kampionia e katërfishtë e Botës në futboll ka arritur që të tejkalojë pengesën maqedonase sonte në Shkup për të vulosur biletën drejt Botërorit të radhës.

Dueli Maqedonia Veriore - Gjermania ka përfunduar bindshëm në të mirë të panzerëve, 0-4 [Havertz 50, Werner 70, 73, Musiala 83] dhe me këtë fitore nis plani për Botëror.

TABELAT AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Gjermania pas tetë ndeshjeve në Grupin J ka tubuar 21 pikë, shtatë më shumë se ndjekësja e parë Rumania, duke siguruar vendin e parë — që siguron botërorin.


NGA KONFERENCA E FUNDIT

I pafrikshmi Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

I pafrikshmi Bernard Challandes

11/10/21 @ 22:27

SHQIPËRIA U21

Shqipëria U21 fiton përsëri, ndan kreun me Çekinë

Kombëtarja/International

Shqipëria U21 fiton përsëri, ndan kreun me Çekinë

11/10/21 @ 20:27

KOSOVA

Kosova kryen stërvitjen e fundit para Gjeorgjisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova kryen stërvitjen e fundit para Gjeorgjisë

11/10/21 @ 19:34

SHQIPËRIA

Sokol Cikalleshi mungon ndaj Polonisë, rezulton pozitiv me COVID-19

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Sokol Cikalleshi mungon ndaj Polonisë, rezulton pozitiv me COVID-19

11/10/21 @ 19:27

SHQIPËRIA

Gjimshiti kryen operimin, kthehet shpejt

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Gjimshiti kryen operimin, kthehet shpejt

11/10/21 @ 19:02

ETRIT BERISHA

‘I përngjan ndeshjes me Serbinë’

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

‘I përngjan ndeshjes me Serbinë’

11/10/21 @ 16:21

NGA KONFERENCA E FUNDIT

I pafrikshmi Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

I pafrikshmi Bernard Challandes

11/10/21 @ 22:27

KOSOVA

Kosova kryen stërvitjen e fundit para Gjeorgjisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova kryen stërvitjen e fundit para Gjeorgjisë

11/10/21 @ 19:34

SHQIPËRIA

Sokol Cikalleshi mungon ndaj Polonisë, rezulton pozitiv me COVID-19

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Sokol Cikalleshi mungon ndaj Polonisë, rezulton pozitiv me COVID-19

11/10/21 @ 19:27

ETRIT BERISHA

‘I përngjan ndeshjes me Serbinë’

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

‘I përngjan ndeshjes me Serbinë’

11/10/21 @ 16:21

NGA KONFERENCA

Reja tregon se a do të startojë Broja ndaj Polonisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja tregon se a do të startojë Broja ndaj Polonisë

11/10/21 @ 16:13

DETYRA E VËSHTIRË

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

10/10/21 @ 22:31

GJYQTARËT

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

10/10/21 @ 22:27

KUQEZINJTË NË DURRËS

Nisin përgatitjet për “vendimtaren”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Nisin përgatitjet për “vendimtaren”

10/10/21 @ 21:35

NGA KAMPI KUQEZI

Berat Gjimshiti do të operohet

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Berat Gjimshiti do të operohet

10/10/21 @ 21:31

POLONI

Futbollisti polak i jep fund karrierës në kombëtare

Kualifikimet për Botëror/International

Futbollisti polak i jep fund karrierës në kombëtare

10/10/21 @ 18:16


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror