Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

fifa

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë


17 July, 2014 @12:44

Shqipëria ka humbur një pozitë në renditje të përgjithshme të FIFA-së, në renditjen e re të publikuar nga shtëpia botërore e futbollit sot. 

Djelmoshat e Gianni De Biasit kanë rënë nga pozita e 66-të në të 67-tën në muajin kur “Brazili 2014”, derisa Gjermania ka arritur për herë të parë pas afërsisht 20 viteve të bëhet lidere e renditjes botërore. 

Rënie madhore ka shënuar Spanja, që dështoi në Botëror, duke rënë nga pozita e parë në të tetën. 

Argjentina si e dyta dhe Holanda e treta kanë shënuar gjithashtu ngritje, bashkë me Kolumbinë në vendin e katërt dhe Belgjikën në vendin e pestë, derisa Anglia ka humbur dhjetë pozita duke rënë në vendin e 20-të të renditjes. FIFA Renditja, korrik 2014

# EKIPI PIKË
14 Italia 1056
16 Kosta Rika 986
19 Bosnja e Hercegovia 917
20 Anglia 911
32 Turqia 714
50 Mali i Zi 559
62 Senegali 476
67 Shqipëria 444
68 Izraeli 444


FIFA Renditja TOP 10, korrik 2014:

1 Gjermania 1724 p
2 Argjentina 1606 p
3 Holanda 1496 p
4 Kolumbia 1492 p
5 Belgjika 1401 p
6 Uruguaji 1330 p
7 Brazili 1241 p
8 Spanja 1229 p
9 Zvicra 1216 p
10 Franca 1209 p

SUPERLIGA

Kampionati i ri, më 16 gusht

FFK Superliga

Kampionati i ri, më 16 gusht

16/07/14 @ 16:57

KHEDIRA

Pranohet oferta e Arsenalit për Khediran

Premier League/La Liga/Transfere

Pranohet oferta e Arsenalit për Khediran

16/07/14 @ 16:45

STAMFORD BRIDGE

Chelsea merr edhe një kampion

Premier League/La Liga/Transfere

Chelsea merr edhe një kampion

16/07/14 @ 14:19

ESPN

Botërori në 4 minuta

International/Brazil 2014

Botërori në 4 minuta

16/07/14 @ 14:07

MIQËSORJA

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria/La Liga

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

29/12/21 @ 15:37

SHQIPËRI

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

24/12/21 @ 15:24

DEKLARATA PAS SHORTIT

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

20/12/21 @ 14:39

SHQIPËRIA

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

Liga e Kombeve/Shqipëria

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

18/12/21 @ 09:51

DEKLARATA E SELEKTORIT

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

16/12/21 @ 22:47

KOSOVA (F) - SHQIPËRIA (F)

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

Shqipëria/Kosova/International

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

30/11/21 @ 18:48

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51

KUALIFIKUESET E SHPRESAVE

Kosova U21 me përmbysje mposht Shqipërinë U21

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova

Kosova U21 me përmbysje mposht Shqipërinë U21

16/11/21 @ 21:04

SHQIPËRIA

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë

E FUNDIT: Mesfushori njofton largimin nga kombëtarja

16/11/21 @ 16:22


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria