Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

Gjermania merr vendim për Löwin


30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim Löw.

Löw u kritikua mjaft për shkak të humbjes së fundit të Gjermanisë nga Spanja në kuadër të Ligës së Kombeve 6-0.

Mirëpo, vendimi i fundit i DFB-së thotë se një ndeshje nuk do të mund të përcaktojë fatin e historisë së Löwit me përfaqësuesen gjermane dhe kështu ai ka marrë besimin e krerëve të Federatës për vazhdim të detyrës.

“Bashkë, të fokusuar në përgatitje sa më të mirë para Kampionatit Evropian vitin e ardhshëm si dhe në pritje të ardhjes së rezultateve dhe sukseseve nën drejtimin e trajnerit aktual, u gjendëm para një situate jo të mirë. Selektori do të merr të gjitha masat që Gjermania të ketë një EURO 2020 shumë të mirë si dhe do të përkujdeset për ekipin në rrugë drejt Botërorit Katari 2022. Duke pasur parasysh që evropiani i radhës mbahet në Gjermani (EURO 2024) ne do të përkujdesemi që Löë me stafin e tij të arrijnë caqet bashkë me personalin e gjerë që punon në Federatë,” ka thënë njoftimi i DFB-së sot.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30

PARA NDESHJES

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

07/10/20 @ 21:09


Të gjitha lajmet nga EURO 2020