Të gjitha lajmet

MBROJTESI SHQIPTAR

Gledi Mici përforcim i radhës i Prishtinës!

Gledi Mici përforcim i radhës i Prishtinës!

5 September, 2020 @17:01

Mbrojtësi i deritashëm i Shkëndijës së Tetovës, Gledi Mici, i cili pritej të nënshkruante me Partizanin e Tiranës si duket ka arritur marrëveshje me Prishtinën.

Njoftimin e ka bërë të ditur PanoramaSport para pak çastesh, ndërsa tiranasi 29 vjeç pritet t’i bashkëngjitet mesfushorit tjetër shqiptar që erdhi këtë verë te bardhekaltërit, Sabien Lilaj.

Mici, që ka luajtur edhe te Kukësi e Skënderbeu para se të kalonte te Shkëndija, ka regjistruar 4 paraqitje me Shqipërinë U21 gjatë viteve 2011 dhe 2012.

BALLKANI

Ballkani prezenton Armend Thaqin

FOTO / Ballkani

4 September, 2020 @12:46

Skuadra e Ballkanit ka prezentuar lojtarin e suksesshëm, Armend Thaqin. Njëri ndër mbrojtësit më të mirë të Superligës së Kosovës…

VAN DAVE HARMON

Laçi e bën me kontratë 3 vjeçare ish sulmuesin e Niklit dhe Drenicës

3 September, 2020 @20:04

Sulmuesi që në stinorin e kaluar kishte shënuar nëntë gola në Superligë, Van Dave Harmon, është edhe zyrtarisht lojtar i…

FFK

380 mijë euro për të drejtat televizive

Foto: FFK

3 September, 2020 @16:11

Tashmë ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll, që do të merr formë tjetër nga stinori 2020/21 për shkak të…

BALLKANI

Ballkani bind Osijekun, Daku qëndron

3 September, 2020 @11:13

Skuadra e Ballkanit, ka arritur marrëveshje për Mirlind Dakun me skuadrën kroate Osijek. Mirlind Daku do të luaj edhe një…

GJILANI

Edhe një kroat te Gjilani

FOTO / Gjilani

2 September, 2020 @20:52

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës, Gjilani, ka zyrtarizuar lojtarin kroat Tomislav Sorsa. Mbrojtësi Sorsa ka nënshkruar kontratë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga