Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUNDESLIGA

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

Foto: AS Official

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba


23 June, 2021 @15:18

Skuadra gjermane, Bayern Munich është duke punuar për rinovimin e kontratës së lojtarit gjerman, Leon Goretzka.

Klubi gjerman është duke iu frikësuar largimit të Goretzka, kjo pasi që këtë situatë pothuajse të ngjashme kishin edhe në kohën kur Alaba nuk rinovonte kontratën, e që më pastaj ai u largua nga klubi si lojtar i lirë.

“Situata është më e komplikuar se sa që pritej”, ka thënë edhe vetë lojtari për mediat gjermane.

Goretzka në stinorin e kaluar luajti në 24 ndeshje ku shënoi 5 gola për Bayern Munchen.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga