Të gjitha lajmet

RRON GRAPCI

Grapci: Mungesat vendosën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Grapci: Mungesat vendosën

26 February, 2020 @12:10

Basketbollisti i Pejës, Rron Grapci, që dje pati 13 minuta e 40 sekonda lojë për ekipin e tij në humbje ndaj Vllaznisë, ka thënë se mungesat ndikuan në rezultatin e lojës në përballje ndaj ekipit shkodran.

Në deklaratën e tij për faqen zyrtare të BIBL, Grapci ka bërë të ditur se në këto ndeshje duhet të përmirësohet edhe më, mbrojtja.

“Ka qenë ndeshje e vështirë. Ne luajtëm pa Dardan Berishën dhe Drilon Hajrizin dhe kemi pritur një ndeshje të vështirë. Mendoj se duhet ta përmirësojmë mbrojtjen dhe do të jemi edhe më të mirë në ndeshjet e radhës,” ka thënë ai.

Peja që u mposht në Qazim Dervishi të Shkodrës 78-62 nga Vllaznia, tash ka bilans 5-4 në BIBL dhe gjendet në pozitën e dytë. Duelin e radhës në këtë ligë e ka ndaj Rahovecit që luhet më 4 mars.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League