Të gjitha lajmet

RRON GRAPCI

Grapci: Mungesat vendosën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Grapci: Mungesat vendosën

26 February, 2020 @12:10

Basketbollisti i Pejës, Rron Grapci, që dje pati 13 minuta e 40 sekonda lojë për ekipin e tij në humbje ndaj Vllaznisë, ka thënë se mungesat ndikuan në rezultatin e lojës në përballje ndaj ekipit shkodran.

Në deklaratën e tij për faqen zyrtare të BIBL, Grapci ka bërë të ditur se në këto ndeshje duhet të përmirësohet edhe më, mbrojtja.

“Ka qenë ndeshje e vështirë. Ne luajtëm pa Dardan Berishën dhe Drilon Hajrizin dhe kemi pritur një ndeshje të vështirë. Mendoj se duhet ta përmirësojmë mbrojtjen dhe do të jemi edhe më të mirë në ndeshjet e radhës,” ka thënë ai.

Peja që u mposht në Qazim Dervishi të Shkodrës 78-62 nga Vllaznia, tash ka bilans 5-4 në BIBL dhe gjendet në pozitën e dytë. Duelin e radhës në këtë ligë e ka ndaj Rahovecit që luhet më 4 mars.

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League