Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CITY - WOLVES

Haaland hat-trick, City shumë i fortë për Wolves

Foto: Premier League

Haaland hat-trick, City shumë i fortë për Wolves


22 January, 2023 @16:53

Pas fitores me përmbysje ndaj Spurs të enjten mbrëma, City ka shkëlqyer ndaj Wolves në Etihad sot.

Kriza e rezultateve tashmë është lënë pas, e City i udhëhequr nga i pandalshmi Haaland ka shënuar fitore bindëse 3-0 ndaj Wolves sot.

Goli i parë vonoi deri në minutën e 40’, për 1-0 pas 45 minutave lojë, e më pas City shpërtheu me të filluar pjesa e dytë, duke shënuar në minutat 49’ e 54’. Që të tre golat u shënuan nga Haaland, që tashmë ka 25 gola këtë sezon në Premier League, shifër e jashtëzakonshme.

TABELA AKTUALE

Në vazhdim të ndeshjes më gola nuk pati dhe City e mbylli ndeshjen me fitore të pastër 3-0.

Kështu, City vazhdon luftën për titull ndaj Arsenalit, ndërkohë që Wolves rrezikon rënien nga elita e futbollit anglez, duke vazhduar të ketë probleme sidomos në repartin sulmues.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League