Të gjitha lajmet

TURQI

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

22 October, 2019 @14:29

Pas transferimit të Vedat Muriqit, duket se Fenerbahçe është e interesuar edhe për një tjetër futbollist të Kosovës.

Bëhet fjalë për mbrojtësin anësor, Florent Hadërgjonaj, i cili momentalisht aktivizohet te Huddersfieldi në Championship.

Sipas Asist Analiz, ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi nga afër e përcolli Volkan Demirel, trajneri i portierëve të Fenerbahçes, ndërkohë që me këshillën e tij, kryetrajneri Ersun Yahal pritet ta dërgojë një ofertë për Florentin.

SHKUP

Shkupi refuzon testet në spitale private

Foto: fcshkupi.com

1 June, 2020 @14:29

Skuadra e Ligës së Parë në Maqedoninë veriore, KF Shkupi ka përgënjeshtëruar disa njoftime që kanë thënë se ekipi po…

KUPA E KROACISË

Eliminohet Osijeku i Grezdës, Lirim Kastrati mëson rivalin e finales

Foto: NKOsijek/fb

1 June, 2020 @13:39

Pas fitores së thellë ndaj Slavenit në gjysmëfinale të Kupës, Lirim Kastrati me shokë mbrëmë shikuan gjysmëfinalen tjetër të…

TETOVË

Te Shkëndija dhe Renova pozitiv në coronavirus

Foto nga arkivi/ kfshkendija.com

31 May, 2020 @13:38

Sportmedia maqedonase para pak çastesh ka bërë të ditur se te skuadra e Shkëndijës dhe Renovës janë testuar pozitivisht në…

KUPA E KROACISË

Lirim Kastrati me shokë në finale

FOTO / L.Zagreb

30 May, 2020 @23:04

Me performancën e futbollistëve shqipëtar, Lokomotiva Zagreb e eliminoi Slaven Belupon në Kupën e Kroacisë, duke e mposhtur me rezultat…

HUNGARIA

Skuadra e Florent Hasanit fiton derbin, shpresojnë në Evropë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @21:57

Skuadra e futbollistit të përfaqësueses së Kosovës, Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Mezekovesd-Zsory. Diosgyori…

Të gjitha lajmet nga International