Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDAHET ME MITROVICASIT

Happy Mashau ndahet me ‘89-shin, ka oferta tjera

Happy Takalani Mashau, duke luajtur për Trepçën'89/ Foto: KFTrepca89

Happy Mashau ndahet me ‘89-shin, ka oferta tjera


6 June, 2021 @11:17

Futbollisti afrikan, Happy Takalani Mashau, ka ndarë rrugët me Trepçën’89.

Futbollisti nga Afrika Jugore, i lindur në Kriel, Mpumalanga, që ka luajtur si qendërbrojtës te ekipi mitrovicas ka bërë të ditur për TopSporti.com se kontratës së tij i ka ardhur fundi dhe tash e tutje është lojtar i lirë.

Ai është i gatshëm të pranojë oferta nga klubet kosovare, edhe pse ka bërë të ditur se ka pranuar oferta nga disa skuadra të rajonit.

Jugafrikani 28 vjeçar ka zhvilluar 30 ndeshje me Trepçën’89 këtë stinor në të gjitha garat, ndërsa klubi ka humbur statusin elitar, pasi që humbi ndeshjen e barazhit nga Dukagjini.

Transfermarkt, Mashau llogaritet të ketë vlerën rreth 50 mijë euro. Ndërsa tash është lojtar i lirë dhe mund të shkojë kudo pa dëmshpërblim, pasi që nuk ka vazhduar kontratën me klubin mitrovicas.


HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

KOSOVA

Kosova fillon përgatitjet për dy miqësoret në Turqi

Përfaqësuesja

Kosova fillon përgatitjet për dy miqësoret në Turqi

05/06/21 @ 21:39

BALLKANI

Krasniqi i mbetet besnik skuadrës, nënshkruan kontratë të re me Ballkanin

FFK Superliga

Krasniqi i mbetet besnik skuadrës, nënshkruan kontratë të re me Ballkanin

05/06/21 @ 20:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49

BALLKANI

Krasniqi i mbetet besnik skuadrës, nënshkruan kontratë të re me Ballkanin

FFK Superliga

Krasniqi i mbetet besnik skuadrës, nënshkruan kontratë të re me Ballkanin

05/06/21 @ 20:31

GJILANI

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

FFK Superliga

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

04/06/21 @ 18:36

LLAPI

Llapi nis të hënën përgatitjet për Conference League

FFK Superliga

Llapi nis të hënën përgatitjet për Conference League

04/06/21 @ 11:56

PRISHTINA

Kampionja e Superligës, blindon Gledi Micin

FFK Superliga/Transfere

Kampionja e Superligës, blindon Gledi Micin

03/06/21 @ 22:18

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41

GJILANI

Gjilani nuk ndalet, +3 vjet me Kqikun

FFK Superliga/Transfere

Gjilani nuk ndalet, +3 vjet me Kqikun

31/05/21 @ 20:53

GJILANI

Gjilani vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Gjilani vazhdon me kapitenin

31/05/21 @ 20:41

MËRGIM PEFQELI

Pefqeli ndahet me Prishtinën

FFK Superliga

Pefqeli ndahet me Prishtinën

31/05/21 @ 15:53

REFERIMI

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

FFK Superliga/International

Maqedonia e Veriut - Sllovenia, në drejtimin e gjyqtarëve të Kosovës

30/05/21 @ 21:00

MUHARREM JASHARI

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

FFK Superliga

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

29/05/21 @ 15:06


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga