Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/8: BELGJIKA - PORTUGALIA

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale


27 June, 2021 @23:06

Belgjika me golin e Thorgan Hazardit, e mposhti kampionin aktual të evropianit, Portugalinë dhe u kualifikua në çerekfinale.

Vëllau i vogël i Eden Hazardit, Thorgan, shënoi një super gol në minutën e 42’ të ndeshjes, që mjaftoi për ta eliminuar Portugalinë.

Thorgan Hazard është zgjedhur edhe lojtari i ndeshjes nga UEFA-ja.

SKEMA / EURO 2020

Blegjika në çerekfinale do të takohet me Italinë më 2 korrik.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani