Të gjitha lajmet

GAME 4: JAZZ - ROCKETS

Houston afër finales së Konferencës

Foto: Rockets/fb

Houston afër finales së Konferencës

7 May, 2018 @12:49

Utah Jazz
Houston Rockets
Utah Jazz 87 : 100 Houston Rockets
Donovan MITCHELL 25 pikë Chris PAUL 27 pikë

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 100-87, arriti fitoren e tretë në këtë seri.

Që në pjesë të parë të ndeshjes, Houstoni arriti një epërsi prej 10 pikëve. Më pas në pjesën e dytë e kontrolloi këtë ndeshje deri në fund dhe arriti që të fitojë me epërsi prej 13 pikëve.

Chris Paul me 27 pikë dhe James Harden me 24 tjera ishin më të mirët te raktetat. Dyshja, ndihmë mjaft të madhe kishin edhe nga Clint Capela i cili luajti me 12 pikë, 15 kërcime dhe 6 bllokada.

PLAYOFF SKEMA

Te Utah u dallua Donovan Mitchell me 25 pikë të shënuara.

Houstoni është 3-1 në epërsi në seri, derisa ndeshja e pestë do të luhet te palestra e Houston Rockets, Toyota Center, më 8 maj.GAME 4: PELICANS - WARRIORS

Durant 38, kampioni pranë finales së Konferencës

Foto: GSW/twitter

7 May, 2018 @12:35

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka arritur që të marr një fitore në udhëtim duke e mposhtur New…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

AEK triumfon në Ligë të Kampionëve

Fotot: championsleague.basketball

7 May, 2018 @11:52

Skuadra që eliminoi Nymburkun e Dardan Berishës në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve të basketbollit, AEK, ka…

FINALET, NDESHJA 3: TIRANA-TEUTA

Tirana merr epërsinë në finale të PlayOffit

BOROZANI/ A. P.

6 May, 2018 @21:03

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore në ndeshjen e tretë të serisë finale të PlayOffit në Shqipëri, duke dalë kështu,…

GAME 3: JAZZ - ROCKETS

Houston kalon në epërsi kundër Utah

Foto:nba.com

5 May, 2018 @10:34

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 113-92, kaloi 2-1 në epërsi në seri. …

GAME 3: PELICANS - WARRIORS

Davis & Rondo i hapin telashe kampionit

Foto: nba.com

5 May, 2018 @10:30

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, sot në mëngjes u befasua nga New Orleans Pelicans, duke u mposhtur me…

DREJT FINALES

Berisha më efikasi në fitoren e radhës

Foto: Nymburk/fb

4 May, 2018 @22:15

Dardan Berisha ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit të Çekisë, ku ka shënuar 19…

GAME 2: CELTICS - 76ers

Prej -22 në fitore

Foto: nba.com

4 May, 2018 @10:27

Boston Celtics nuk gaboi as në ndeshjen e dytë të serisë kundër Philadelphia 76ers, pasi që i mposhtën me rezultat…

GAME 2: RAPTORS - CAVS

LeBron show në Toronto

Foto: nba.com

4 May, 2018 @10:15

Cleveland Cavaliers duke e mposhtur Toronto Raptorsin edhe në ndeshjen e dytë me rezultat 128-110, kaloi 2-0 në epërsi në…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

3 May, 2018 @21:48

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit, Prishtina arriti ta mbyllë me fitore edhe takimin e tretë…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 May, 2018 @20:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të mirë të Prishtinës. Ndeshja në përgjithësi është e barabartë,…

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 May, 2018 @19:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte përballen në kuadër të ndeshjes së tretë të…

ALL STAR 2019

All Star 2019 - ngjarjet dhe orari

15 February, 2019 @21:53

Sonte pas mesnate do të fillojë vikendi i All Starit 2019 në NBA. Për të gjithë lexuesit e TopSporti.com, ngjarjet…

HAWKS - LAKERS

James me triple-double, s’mjaftoi për fitore

FOTO / nba

13 February, 2019 @9:29

Los Angeles Lakers u mposht nga Atlanta Hawks me rezultat 117-113. Super ylli i Lakersave, LeBron James, bëri çdo gjë…

MR. TRIPLE DOUBLE

Westbrook thyen rekordin 51 vjeçar

12 February, 2019 @10:19

Një ndeshje historike e përjetuan të pranishmit në Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers. Ndeshja përfundoi në favor të…

NBA TRADE DEADLINE

As Lakers, as Celtics, Davis qëndron

7 February, 2019 @21:01

Të paktën deri verës, Anthony Davis do të qëndrojë te skuadra e Pelicans. Këtë e konfirmoi zyrtarisht para pak minutave…

NBA TRADE DEADLINE

Gasol në Toronto, ‘nxehtë’ në Lindje

7 February, 2019 @20:45

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në NBA, shkëmbimet mes skuadrave nuk po ndalen. Një nga shkëmbimet e arritura…

Të gjitha lajmet nga NBA