Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Inter - Benfica, 11-shet startuese

Inter - Benfica, 11-shet startuese


19 April, 2023 @20:30

Benfica duhet të kalojë një mal dhe të shkruajë historinë, pasi që Inter asnjëherë nuk është eliminuar nga një skuadër portugeze në Ligë të Kampionëve, kurse gjithashtu asnjëherë, nuk ka përjetuar eliminim pas fitores në ndeshjen e parë 0-2!

Inter XI: Onana; Darmian, Acerbi. Bastoni; Dumfries, Barella, Brozović, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro, Džeko.

Benfica XI: Vlachodimos; Gilberto, António Silva, Otamendi, Álex Grimaldo; Florentino, Chiquinho; Rafa, João Mário, Aursnes; Ramos.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League