GRUPI F

Inter del si lider nga grupi

28 November, 2014 @0:10

Inter ndaj Dnipros modeste ka hequr të zitë e ullirit për të arritur fitoren.

Ukrainasit arritën epërsinë heret, pastaj panë penalltinë e mbrojtur të tyre nga portieri fenomal i Neroazzurrëve, Samir Handanovic - për të humbur në fund.

Inter barazoi përmes serbit Zdravko Kuzmanovic, për të shkuar në pushim 1-1. Ndërsa pjesën e dytë e luajtën me 10 lojtarë, pasi që Andrea Ranocchia u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në fillim të 45 minutëshit të dytë.

Për fitoren e Interit u përkujdes Pablo Osvaldo, që shënoi në minutën e 50 të takimit, derisa Dnipro luftoi deri në fund por nuk arriti që të shënojë për barazim eventual.

Interit do t’i mjaftonte edhe barazimi për kualifikim, por me fitore ata siguruan vendin e parë në grup.

Në ndeshjen tjetër të grupit, St Ettiene ka vazhduar me barazime. Françezët kanë shënuar barazimin e pestë në pesë ndeshje të grupit.