Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Inter-Milan, 11-shet startuese

Inter-Milan, 11-shet startuese


16 May, 2023 @20:47

Duel i kthimit i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Inter fitoi ndeshjen e parë 0-2, në San Siro ku rossonerët ishin vendas. Tash në të njëjtin stadium me emrin Giuseppe Meazza Interi vendas do të tentojë të ruajë këtë epërsi. Në mes - finalja e Ligës së Kampionëve.

INTER XI: Onana; Acerbi, Darmian, Bastoni; Calhanoglu, Barella, Mkhitaryan, Dumfries, Dimarco; Lautaro, Dzeko.

MILAN XI: Maignan; Thiaw, Tomori, Calabria, Theo; Krunic, Tonali; Diaz, Messias, Leao; Giroud.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League