Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FTESAT VERIIRLANDEZE

Irlanda Veriore publikon ftesat për ndeshjen ndaj Kosovës

Foto: NIFT/ fb

Irlanda Veriore publikon ftesat për ndeshjen ndaj Kosovës


15 September, 2022 @15:16

Përfaqësuesja e Irlandës Veriore ka publikuar sot ftesat lojtarëve për ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Kosovës. Irlanda Veriore u mposht nga Kosova 3-2 në qershor në përballjen e zhvilluar në Fadil Vokrri.

Ata gjatë shtatorit kanë dy ndeshje për të zhvilluar, ndërsa presin Kosovën më 24 shtator dhe udhëtojnë në Greqi më 27 shtator.

North Ireland

Kështu, selektori Ian Baraclough ka ftuar këta lojtarë për përballjet e radhës:

FTESAT E IRLANDËS VERIORE ndaj Kosovës:

Portierë: Peacock-Farrell, Southwood, Hazard.

Mbrojtës: Evans, McNair, Lewis, Flanagan, Broën, Bradley, Lane, Balmer.

Mesfushorë: Davis, Evans, Ferguson, Thompson, Saville, McCann, Charles, McMenamin.

Sulmues: Lafferty, Magennis, Whyte, Lavery, Charles.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League