Të gjitha lajmet

HASAN HYSENI

Ish lojtari i Drenicës e ‘89-shit, ka kaluar te A&N e Prizrenit

Ish lojtari i Drenicës e ‘89-shit, ka kaluar te A&N e Prizrenit

14 September, 2020 @16:33

Sulmuesi që mbrojti ngjyrat e Drenicës në stinorin e kaluar në Superligë, ndërsa më parë ka luajtur edhe për Trepçën’89, Hasan Hyseni - është lojtar i ri i ekipit nga Prizreni që do të debutojë në Ligë të Parë të Kosovës këtë stinor, A & N.

Klubi A&N ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me sulmuesin në fjalë, ndërsa shpejt pritet ta prezantojë si lojtar të ri të skuadrës.

Përndryshe, Hyseni në stinorin e kaluar ka shënuar 4 gola për kuqezinjtë nga Skenderaji, që mbetën në Superligë në xhiron e fundit të stinorit.

MALISHEVA

Malisheva mbyll afatin kalimtar me 3 përforcime te reja

10 September, 2020 @21:49

Skuadra e Malishevës në faqen zyrtare ka bërë të ditur se ka mbyllur afatin kalimtar me 3 përforcime të reja. …

SHKENDIJA HAJVALI

Visar Zogiani te Shkëndija

10 September, 2020 @15:40

Ish futbollisti i shumë skuadrave kosovare dhe jashtë si dhe personi që drejton Shoqatën e Futbollistëve të Kosovës, Visar Zogiani,…

KOCEV, HUSEINI & LILA

Tre përforcime te A&N, synim Superliga

Foto: A&N

10 September, 2020 @11:18

Skuadra e re prizrenase, A&N, ditë më parë ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me tre lojtarë të…

FFK

Shtyhet Superliga

8 September, 2020 @23:00

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se Komisioni për Çështje Urgjente i KE-s ka vendosur që fillimi…

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me dy përforcime të reja e mbyllë afatin

4 September, 2020 @12:40

Vëllaznimi ka shtuar në skuadër edhe dy përforcime. Elvis Hysenaj dhe Enis Velija kanë arritur marrëveshje me skuadrën gjakovare. Të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë