Të gjitha lajmet

JUNIOUS PROWELL

Ish-lojtari i Rahovecit në Shkup

Junious Prowell, me fanellë të Rahovecit në vijën e gjuajtjeve të lira në edicionin 2017/18 të Superligës/ Foto: arkiv

Ish-lojtari i Rahovecit në Shkup

10 October, 2018 @15:45

Basketbollisti që mbrojti ngjyrat e Rahovecit në stinorin e kaluar, Junious Prowell, është bërë lojtar i ri i Vardarit të Shkupit.

Prowell, që ka luajtur me mesatare prej 13.5 pikëve, 3 kërcimeve dhe 4 asistimeve për ndeshje në stinorin e kaluar te Rahoveci, do të jetë anëtar i ri i skuadrës shkupjane që u promovua në elitë këtë stinor.

 

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Prishtina po, Rahoveci s’përfshihet në Ligë të Kampionëve

Foto: basketballcl/fb

22 June, 2019 @13:19

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është futur për stinorin e tretë me radhë në Ligë të Kampionëve të basketbollit. Në…

TITULLI MBETET TE REALI

Real Madrid mbron titullin

Foto: as.com

22 June, 2019 @11:49

Skuadra e Real Madridit nuk ka lënë në dilemë titullin kampion, duke e mposhtur Barcelonën 74-68 në ndeshjen e katërt…

ANADOLU EFES

Pas 10 vitesh, bëhen kampionë

Foto: NTVSpor/tw

22 June, 2019 @11:04

Pas një serie fantastike në finalen e PlayOffit të elitë së basketbollit turk, Anadolu Efes duke e fituar 89-74 Fenerbahçen,…

TRAJNERI I RI I RAHOVECIT

Neven Plantak i kthehet Superligës

TOPSPORTI/ Arkiv

20 June, 2019 @13:40

Trajneri i njohur kroat, Neven Plantak, i është kthyer Superligës së Kosovës në basketboll. Pas dy periudhave të kaluara…

KOSOVA U20

Për përfaqësim sa më të mirë

Foto: FBK

17 June, 2019 @12:29

Basketbollistët e Kosovës U-20 janë duke u përgatitur intensivisht për Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më…

Të gjitha lajmet nga International