Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAPITENI FLET PAS NDESHJES

Kapiteni Rrahmani thekson episodet që vendosën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Kapiteni Rrahmani thekson episodet që vendosën


9 October, 2021 @21:06

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, pas humbjes nga Suedia ka thëën se dy episode kanë vendosur ndeshjen, ku Kosova u mposht nga Suedia në Friends Arena të Solnas së Stockholmit.

“Kanë qenë dy episode që vendosën ndeshjen e sotme. Penalltia e pafat dhe goli i dytë, i mrekullueshëm që vendosën ndeshjen. Kemi humbur topa në mesfushë dhe kemi pranuar kundërsulme të shumta, kemi çaluar gjithashtu edhe në topin e dytë dhe besoj se këto kanë qenë vendimtare për rezultatin,” ka thënë Rrahmani pas ndeshjes.

Kosova pas humbjes 3-0 nga Suedia sonte, të martën në Prishtinë pret Gjeorgjinë, që sot u mposht nga Greqia 0-2.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror