Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA

Duhet të largohet

Foto:Google

Duhet të largohet


29 March, 2021 @15:56

Roy Keane analist i Sky Sports beson se Harry Kane duhet të largohet nga Tottenham këtë verë në mënyrë që të fitojë trofetë që i meriton - por Kaveh Solhekol analisti tjetër i Sky Sports ka thënë se mund të jetë “e pamundur” për çdo klub të blejë kapitenin e Anglisë këtë verë.

Edhe pse Kane ka tre vjet të mbetura në kontratën e tij në Spurs, sulmuesi ka ndezur shumë spekulime në lidhje me të ardhmen e tij, duke refuzuar të ofrojë një siguri se ai do të jetë ende në klub sezonin e ardhshëm.

“Ai është nën kontratë dhe Tottenham do të ketë shumë për të thënë në lidhje me të. Por nëse jeni në këpucët e tij këtë verë, unë mendoj se ai duhet të lëvizë për të fituar çmimet e mëdha. Ai nuk do ta bëjë atë në Tottenham”, tha Keane.

Tottenham janë aktualisht në pozitën e gjashtë në Premier League, tre pikë prapa Chelsea të vendit të katërt.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League