Të gjitha lajmet

TENTIM KEQPËRDORIMI

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

12 April, 2020 @15:41

Me të inicuar FFK-ja ndihmën për të gjitha skuadrat e ligave të Kosovës, është evidentuar edhe parregullësia e parë.

Siç ka bërë të ditur Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK), rasti në fjalë është paraqitur nga menaxhmenti i KF Ramiz Sadikut, që garon në Ligë të Parë të Kosovës.

“Rasti në fjalë është klubi i Ligës së Parë KF “Ramiz Sadiku“ nga Prishtina, menaxhmenti i të cilit ka kontaktuar lojtarët e vet përmes komunikimit të zakonshëm elektronik, me ç’rast iu është kumtuar lojtarëve që shuma prej 200.00€ të ndahet në dysh në mënyrë që të përfitojnë më shumë lojtarë, si dhe brenda shumës që FFK do të alokoj për klubin në fjalë konform kategorisë (Ligë e Parë), menaxhmenti ka vendosur njëanshëm të paguaj 10 trajnerë,” bën të ditur reagimi i ShMDFK-së.

Për më tepër ShMDFK-ja ka bërë të ditur se do të monitoron secilin rast që paraqitet nga futbollistët e të gjitha kategorive të Kosovës.

“ShMDFK siguron anëtarët e saj futbollistë që do të monitoroj nga afër zbatimin e kësaj pakoje me kapacitetet që zotëron dhe fton FFK-në të jetë koshiente ndaj fenomeneve të tilla që ne i konsiderojmë të jashtëligjshme dhe aspak etike në aspektin profesional dhe moral,” ka shkruar njoftimi i saj në fund.

Kujtojmë, FFK-ja ditë më parë ka bërë të ditur se klubet e Ligës së Parë do të marrin ndihmë prej 200 eurosh për 30 persona në klub.

 

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë