Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Konfirmohet: Vedat Muriqi negativ në coronavirus

Konfirmohet: Vedat Muriqi negativ në coronavirus

25 March, 2020 @22:33

Pas testeve të bëra në klubin turk të Fenerbahçes lidhur me pandeminë coronavirus, skuadra në fjalë ka bërë të ditur se një lojtar i tyre ka dalë pozitiv në test.

Fenerbahçe siç dihet luan ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, ndërsa menaxheri i tij Haluk Canatar (lex. Xhanatar) në rrjetin social Twitter ka bërë të ditur se kosovari është testuar negativisht, fatmirësisht.

“Vedat Muriqi dhe Serdar Aziz, të cilët i përfaqësoj, në testet për covid-19 kanë rezultuar negativ,” ka bërë të ditur Canatar.

Fenerbahçe nuk ka bërë të ditur cili lojtar i saj është infektuar me coronavirus, që ka kapluar krejt botën.

haluk canatar

RETRODATA: KOSOVA 1-2 ISLANDA

Dita kur shënuam për herë të dytë në kualifikime për Botëror

24 March, 2020 @17:01

Sot bëhen tre vite [24 mars 2017] prej kur Kosova pat shënuar golin e dytë në kualifikimet e para që…

PËRJETONI NDESHJEN

Sot 1 vjet më parë, Kosova - Danimarka

21 March, 2020 @23:25

Pikërisht në datën e sotme 21 mars, një vjet më parë, Kosova luajti miqësoren e parë me një skuadër serioze…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

VIDEO CONFERENCE

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Foto: FFK

17 March, 2020 @14:59

Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja