Të gjitha lajmet

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve.

Kjo ndeshje, që fillimisht ishte paraparë të luhej në maj të këtij viti por u shtye për shkak të pandemisë, tashmë është vendosur që të luhet më datën 8 tetor të këtij viti.

Në rast se Kosova e fiton këtë përballje, finalen e luan më 12 nëntor ndaj fituesit nga dueli Gjeorgji vs. Bjellorusi.

Kujtojmë që fituesi i këtij Play Off-i shkon në kampionatin evropian që luhet verën e ardhshme.

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

INFUZION FINANCIAR NGA UEFA

UEFA i ndan €200 mln. klubeve të Evropës

23 April, 2020 @16:24

UEFA ka bërë të ditur se do të jep 70 milionë euro për 676 klubet evropiane. Në mbledhjen e…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020