Të gjitha lajmet

FUTSALL

Kosova U19 deklason San Marinon në futsall

Kosova U19 deklason San Marinon në futsall

23 January, 2019 @10:27

Me sukses ka filluar kampanja kualifikuese drejt EURO2019 për Kosovën U19 në futsall.

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mposhtur me rezultat të thellë San Marinon nikoqir të turneut me rezultat 2-11, për ta nisur me fitore rrethin kualifikues.

Golashënuesit e Kosovës në këtë përballje ishin Drilon Maxharraj (5), Rinor Dragusha (2), Blendi Bërbatovci, Albion Mataj, Armend Aliu dhe Michelotti (AG).

Ndeshjen e dytë Kosova U19 e zhvillon sot (23 janar) ndaj Suedisë, e cila dje u mposht nga Qipro me rezultat 6-1, me fillim nga ora 19:00.

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga