Të gjitha lajmet

KOSOVA U19

Kosova U19 nis përgatitjet për Ligën e Kombeve

Foto: FFK

Kosova U19 nis përgatitjet për Ligën e Kombeve

30 January, 2020 @19:54

Ashtu siç u njoftua edhe më herët, Kosova U19 dje e sot është grumbulluar për të nisur përgatitjet për Ligën e Kombeve.

LISTA E TË FTUARVE

Të përzgjedhurit nga Ramiz Krasniqi dhe ndihmësit Nazmi Rama e Xhelal Karabegu kanë stërvitur sot në fushën e 2 Korrikut, derisa deri në fillimin e Ligës së Kombeve (shtator 2020) planifikohet të mbahen edhe së paku 3 grumbullime.

Liga e Kombeve nis në shtator dhe Kosova U19 është e përfshirë në Grupin 1 të Ligës C, së bashku me Armeninë, Luksemburgun dhe Estoninë. Ndeshjet do të zhvillohen prej 2 deri më 8 shtator në Estoni.

Më pas, kualifikimet për Kampionatin Evropian do të nisin në nëntor, ku Kosova U19 është e përfshirë në grup me Italinë, Sllovakinë dhe Qipron. Turneu i fazës së parë kualifikuese zhvillohet në Sllovaki prej 11 deri më 17 nëntor 2020.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja