Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUEDIA

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?


6 March, 2021 @10:58

Për herë të parë që nga viti 2016, Zlatan Ibrahimovic mund të rikthehet të luajë për Suedinë!

Kështu bën të ditur gazeta suedeze Fotbollsdirekt, e cila shkruan që për të qenë gati për Kampionatin Evropian në verë, Zlatan fillimisht do të luajë për Suedinë edhe në ndeshjet e saj gjatë muajit mars.

Gjatë këtij muaji, Suedia i zhvillon ndeshjet e saj në kuadër të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror të vitit 2022, e njëra prej atyre ndeshjeve është pikërisht ndaj Kosovës më 28 mars.

GRUPET KUALIFIKUESE DHE ORARI I NDESHJEVE

Në rast se rikthimi i Zlatanit në përfaqësuesen suedeze zyrtarizohet, sulmuesin e famshëm më shumë gjasë do ta shohim në fushë ndaj Kosovës në Prishtinë.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani