Të gjitha lajmet

HOLANDA U17 - KOSOVA U17

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian


9 October, 2019 @21:45

Përfaqësuesja e Kosovës U17, ka nisur kualifikimet për Kampionatin evropian “Estonia 2020”, duke barazuar me kampionin aktual të evropës, Holandën.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1. Kosova e pësoi golin në minutën e 11’ nga Mylian Jimenez, derisa rezultatin e barazoi Granit Hana në minutën e 69’.

Kosova në ndeshjen e dytë do të përballet me Slloveninën, më 12 tetor.


UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

Futsall Superliga/International

Liburni barazon në ndeshjen e parë

09/10/19 @ 17:54

KOSOVA U21

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

Përfaqësuesja

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

09/10/19 @ 15:38

ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

Evropiani/Përfaqësuesja

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

09/10/19 @ 01:30

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

Evropiani/Përfaqësuesja

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

09/10/19 @ 00:47

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Përfaqësuesja

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

08/10/19 @ 22:11

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

MIQËSORE

Kosova U21 miqësore me Katarin

Përfaqësuesja

Kosova U21 miqësore me Katarin

09/02/21 @ 16:35

SHQIP NË BOTË

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

05/02/21 @ 22:11

KEMAL ADEMI

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

Përfaqësuesja

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

05/02/21 @ 18:25

KOSOVA

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

02/02/21 @ 14:25

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

SHORTI U21

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

28/01/21 @ 13:08

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja