Të gjitha lajmet

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

Liburni barazon në ndeshjen e parë

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku pjesëmarrëse 32 ekipet më të mira të futsallit në Evropë, Liburni ka barazuar 5-5 ndaj skuadrës franceze Toulon Elite. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 2-3 në të mirë të francezëve, mirëpo gjakovarët zhvilluan pjesë të dytë mjaft të mirë dhe ndeshja u mbyll me barazim.

Në ditët në vijim, Liburni ndeshet me holandezët e Hovocubo më 10 tetor me fillim nga ora 16:00, e më pas më 12 tetor luan me skuadrën vendase të Minskut me fillim nga ora 13:30.

Në rast se Liburni e kalon këtë fazë, të cilën e ka kaluar herën e kaluar kur kishte marrë pjesë në këtë garë, kalon në fazën Elite Round, ku pjesëmarrëse janë 16 skuadrat më të mira të Evropës.

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga