Të gjitha lajmet

POKAL

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

12 May, 2020 @0:33

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka caktuar datat për vazhdim të garave të Kupës.

Të hënën në mbledhje u përcaktua që gjysmëfinalet të zhvillohen më 9 dhe 10 qershor.

Ndërsa finalja e madhe të luhet në Berlin, para datës 30 qershor - që mos të ketë probleme me kontratat e futbollistëve, por u vendos përfundimisht që të luhet më 4 korrik.

Në gjysmëfinalet e Kupës së Gjermanisë aktualisht kanë mbetur këto duele:

Saarbrucken - Bayer Leverkusen
Bayern Munchen - Eintrach Frankfurt

Sa i përket Bundesligës 2, ata do të rinisin ndeshjet më 7 qershor ka njoftuar Sportbild.

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

DRITA E GJELBËR

Qeveria lejon, Bundesliga rifillon

6 May, 2020 @15:36

Bundesliga mund të rifillojë stinorin kah fundi i muajit maj pasi që qeveria gjermane i dha leje për rikthim në…

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

3 SKUADRA DEKLAROHEN

Milot Rashica negativ në coronavirus

2 May, 2020 @22:11

Tre skuadra të Bundesligës kanë bërë të ditura zyrtarisht se nuk kanë asnjë të infektuar nga coronavirusi sot. Eintracht…

MEDIA TALK

2W - kombinimi i ri Liverpoolit

24 April, 2020 @18:21

Mediat angleze sot kanë nxjerrë spekulime të reja sa i përket opcioneve të transferimeve për liderin e Premier Ligës, Liverpool.…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga