Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KONTRATË 2-VJEÇARE

Kushtrim Gashi i bashkohet Prishtinës

Kushtrim Gashi i bashkohet Prishtinës


Teksti: FCPrishtina

12 August, 2022 @16:49

Mesfushori i mirënjohur kosovar, Kushtrim Gashi dhe FC Prishtina kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi dhe kanë nënshkruar kontratë të re dy-vjeçare.

29-vjeçari i bashkohet FC Prishtinës pas tre viteve shumë të suksesshme te skuadra e Ballkanit ku e ka fituar titullin kampion edicionin e kaluar.

Kushtrim Gashi

Gashi në karrierën e tij ka luajtur edhe për Besën e Pejës, Vëllaznimin e Gjakovës dhe Istogun.

Mesfushori qendror shprehet shumë i lumtur që iu bashkua Prishtinës derisa për faqen zyrtare të klubit, FC Prishtina, thotë se i është bashkuar ekipit më të madh në Kosovë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga